Przejdź do głównej zawartości

Babeczki z budyniem i truskawkami













Sezon na truskawki w pełni dlatego proponuję babeczki z budyniem i truskawkami :) Idealny początek wakacji :) 




Składniki:

  • 200g masła,
  • 300g mąki pszennej,
  • 100g cukru,
  • budyń waniliowy,
  • 375 ml mleka,
  • 500g truskawek.


Przygotowanie:
  • Mąkę przesiewamy i dodajemy cukier oraz masło. Całość zagniatamy na gładkie ciasto i wkładamy do lodówki na około 1 godzinę.
  • Budyń przygotowujemy według instrukcji na opakowaniu dodając 3/4 porcji mleka podanej w przepisie (np. jeśli w przepisie jest napisane 500 ml mleka dajemy 375 ml).
  • Ciasto wałkujemy na placek około 4-5 mm grubości. 
  • Foremki do babeczek smarujemy masłem i obsypujemy bułka tartą.
  • Z ciasta wylepiamy kółka o 1 cm większe od średnicy foremek lub wylepiamy ciastem foremki. Ważne by ciasto miało podobną grubość w każdym miejscu foremki. 
  • Babeczki pieczemy w temperaturze 170°C przez 10-15 minut aż do uzyskania złotego koloru. 
  • Gdy babeczki ostygną nakładamy do nich porcję budyniu i truskawkami (u mnie w plasterkach). 
  • Przed podaniem babeczki najlepiej chłodzić. 

Smacznego!

Komentarze

  1. Piękne robiłam bardzo podobne.
    Jaka szkoda że truskawki się już kończą, sa takie pyszne

    OdpowiedzUsuń
  2. no fakt, szkoda, bo ja nadal mam ochotę na truskawki, a już ich prawie nie ma, a jak są, to takie marne, a do tylu rzeczy można je wykorzystać, jak e babeczki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rosołek z ryżem dla niemowlaka

Jako mama 6 miesięcznego dziecka zaczynam wprowadzać nowe posiłki do diety, dlatego postanowiłam stworzyć nowy dział. A  mianowicie jedzonko dla malucha. Postaram się systematycznie podawać nowe dania, które będzie kosztować mój mały Smakosz :)  Dziś podałam rosołek z ryżem :) Dla mojego malucha jest to porcja na 2 dni. Składniki: 2 małe skrzydełka z kurczaka, kawałek około 1 cm pora oraz korzenia pietruszki, 1 marchewka, mała gałązka pietruszki zielonej, 2 łyżki ryżu, woda mineralna niskozmineralizowana. Przygotowanie: Marchewkę oraz pietruszkę obieramy.  Wszystkie warzywa myjemy.  Skrzydełka oraz warzywa zalewamy wodą tak aby całość zakryła dosypując ryż. Gdy warzywa i mięso będą miękkie zaczynamy blendować danko tzn. obieramy z mięska skrzydełka i przekładamy do blendera dodając warzywa i ryż.   Całość podlewamy wywarem z gotowania aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Smacznego!

Zapiekanka makaronowa z serem

Ciekawy i prosty przepis Pascala Brodnickiego na zapiekankę makaronową :)  Składniki: 350g makaronu rurki, 1 cebula, 7 plasterków szynki, 200 ml śmietany 36%, 100g zielonego groszku konserwowego, 300g tartego żółtego sera, sól i pieprz.   Przygotowanie: Makaron gotujemy do miękkości.  Cebulę szklimy na oleju lub oliwie, dodajemy szynkę pokrojoną w paseczki i całość podsmażamy. Dodajemy śmietankę i gotujemy na małym ogniu.  Do całości dodajemy groszek, makaron oraz połowę startego sera.  Formę żaroodporną smarujemy masłem i napełniamy makaronem. Wierzch posypujemy serem.  Pieczemy na złoty kolor w piekarniku nagrzanym do 180°C  Smacznego!

Rogaliki drożdżowe z czekoladą

Rogaliki drożdżowe z czekoladą Delikatne rogaliki drożdżowe, nadziane kremem czekoladowym. Idealne na śniadanie i podwieczorek. Przepis na rogaliki zaciągnęłam z najsłodszego bloga moje wypieki :) Składniki: - 560 g maki pszennej tortowej (typ 450), - 10 g drożdży suchych, - 300 ml mleka, - 2 jajka, - 80 g roztopionego masła, - 75 g cukru, - pół łyżeczki soli, - krem czekoladowy do nadziania rogali, - jajko roztrzepane z 1 łyżka mleka do posmarowania rogali, Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową. Mąkę wymieszać z suchymi drożdżami, dodać pozostałe składniki, pod koniec wyrabiania dodać roztopione i przestudzone masło.  Wyrobione ciasto odstawić do wyrośnięcia - około 1.5 godziny.  Wyrośnięte ciasto podzielić na 4 porcje. Każdą część wałkować na spory prostokąt, a następnie wycinać trójkąty o wąskiej podstawie i długich ramionach.  U podstawy każdego trójkąta nakładać łyżeczkę kremu czekoladowego, a następnie zwijać od podstawy do wierzchołka. Najważniejsze by kon